+38•(067)•741•84•07 | ЛІТАЄ ТОЙ, ХТО МАЄ КРИЛА! | ПОЛЬОТИ НА ПОВІТРЯНІЙ КУЛІ

Перша повітряна куля у Львові

Стрімкий розвиток повітроплавання,

перша повітряна куля у Львові.

 

Щойно весь світ облетіла звістка, що над Парижем в небо злетіла повітряна куля вчені-винахідники відразу вхопились за ідею вільних польотів. Перший аеростат не пілотувався ще людиною і для підйому використовувалась спалена солома.

Але прогрес та жага відкриттів надихнули львівських мрійників та винахідників і швидше ніж за рік у Львові в небо піднялась куля в якій використовувався вже автоматичний пальник, що працював на рідкому паливі.

Брати Монгольф’єр для побудови своєї повітряної кулі в 1784 році використали матеріали, що мали під рукою: льняну тканину для оболонки ущільнили папером та укріпили сіткою, в гондолу поклали бляху на якій палили солому. Солома горіла, наповнила тканину і підняла в повітря конструкцію повітряної кулі. Перша повітряна куля пролетіла небагато, до двадцяти хвилин, поки не згоріла вся солома.

Але вона ЛЕТІЛА! Цей надзвичайний винахід французів відразу захопив винахідників. Серед них були професор фізики Ігнатій Мартинович та доктор медицини Герман Непомук. За кавою над кресленнями на весну була готова новенька повітряна куля, яка була технічно досконаліша від попередньої. Тестовий політ збудованого теплового аеростата вирішено було проводити в саду Більських. На цю подію подивитись прийшло багато львів’ян.

Львівські професори вдосконалили винахід братів Монгольф’єр. Оболонку нового теплового аеростата виготовили з щільної шовкової тканини? яку для міцності деякий час тримали в суміші олії та воску. Зверху оболонку обплели сіткою. Сам пальник був автоматичним на рідкому паливі, завдяки цьому винаходу пальне підігрівалось з балона. Повітряна куля могла летіти набагато довше ніж повітряний аеростат, який збудували брати Монгольф’єр, поки було пальне.

В день випробувань оболонку нової кулі наповнили гарячим повітрям за допомогою автоматичного пальника. Повітряний аеростат швидко піднявся на висоту понад 100 метрів. Пізніше пальне закінчилось, пальник вимкнувся і куля повільно спустилась на землю.

Випробування першого підйому без пасажирів пройшли успішно. Але пізніше при наступних випробуваннях автоматичний пальник погано налаштували і повітряний аеростат загорівся в повітрі і повністю згорів поки приземлився. На жаль через відсутність коштів нову повітряну кулю львів’яни не могли збудувати. Через це польоти та розвиток повітроплавання у Львові припинились. Але ідеєю та розробками зацікавились винахідники з інших країн. Винахід львів’ян підняв розвиток повітроплавання у світі на новий рівень.

Що одягнути на політ на повітряній кулі

Здається це перше з того, про що найчастіше нас запитують.

Для польоту бажано одягтися в зручний одяг відповідно до пори року.

Взуття – краще за все теж спортивного типу, жінкам на час мандрівки варто відмовитись від каблуків та не зручного одягу. Вузенькі та короткі спідниці та пляття краще не одягати.

Оскільки польоти влітку відбуваються дуже рано, то варто подбати про сверт, чи куртку. Також варто врахувати, що влітку вранці часто буває роса. А вечірні польоти закінчуються вже коли сідає сонце тож може бути прохолодно.

Також пам’ятайте – одягаесь кольорово!

Тоді ваші фото на згадку з події ще більше будуть вас ще більше радувати. Особливо це актуально, якщо ви запланували весілля чи заручини на кулі.

Якщо ви хочете літати з нами, давайте познайомимось!

Політ над Львівщиною на повітряній кулі

Політ над Львівщиною на повітряній кулі

5 червня 1783 року в невеличкому містечку Анноне, що у Франції, брати Монгольф’є підняли повітряну кулю, виготовлену з грубого льняного полотна.

Вона наповнювалася гарячим повітрям, завдяки чому піднімалась угору. В літопису повітроплавання говориться, (а можливо це – давня легенда), що першими пасажирами повітряної кулі братів були баран, півень і качка. Всі тварини політ витримали, тільки у півня було зламане крило. Власники кулі вважали, що під час приземлення він отримав травму від удару барана. З тих пір, як гласить історія, баранів у польоти більше не беруть…

За час існування повітроплавання здійснено дуже багато цікавих та захоплюючих мандрівок та встановлено багато рекордів. У 1785 році Жан-П’єр Бланшар і Джон Джефферіс стали першими, хто зміг на повітряній кулі перетнути протоку Ла-Манш. 1808 рік увійшов в історію тим, що на повітряних кулях відбулася перша дуель. Куля одного парижанина-дуелянта була прострелена і він розбився. Сучасні повітроплавці встановлюють ще більш відчайдушні рекорди. Приміром, у 1999 році Б. Джонс і Б.Пікар стали першими, хто без зупинок зумів здійснити на кулі кругосвітню подорож. Черговий світовий рекорд було встановлено у 2013 році у Франції, коли у небо одночасно злетіло 408 повітряних куль. До речі, Львів також увійшов в історію. Саме у нашому місті 4 березня 1784 року (а це менше ніж через рік від запуску першої кулі) було запущено першу у світі повітряну кулю з автоматичним пальником на рідкому пальному для підігріву повітря в балоні. Тому й недаремно місто Лева славиться своїми повітроплавцями, серед яких Петро Рибка, Анатолій Копча, Микола Рубель, Віктор Негай і Сергій Неупокоєв.

Українські і зокрема львівські пілоти також демонструють зразки високопрофесійного управління кулею, здійснюють польоти в Карпатах, в районі Олеського та Свіржського замків. А також беруть активну участь у фестивалях повітряних куль, які проходять у Кам’янець-Подільському, Східниці, Києві та інших містах Європи.

Політ на повітряній кулі дарує його учасникам море незабутніх вражень, які назавжди залишаються в людській пам’яті. Що може бути прекраснішим, аніж побачити світ з висоти пташиного лету!

Фото і текст Володимир Дубас для Львівська газета

Політ на повітряній кулі в день народження

Здійснюйте мрії! Прийде час і хтось здійснить вашу!

 

Політ на повітряній кулі в день народження – найкращий подарунок!

Подарунок собі, або комусь.

Ми пропонуємо подарункові сертифікати на політ на повітряній кулі.

Якщо ви літаєте в свій день народження, то в подарунок від пілота отримаєте пляшку шампанського, яке зможете за бажанням випити в небі.

Правила польоту на повітряній кулі

Заплановані та заброньовані день та час польоту на повітряній кулі можуть змінюватись через невідповідні погодні умови. Вітер більший ніж 3 м/с, повири вітру більші ніж 6 м/с, опади, сильний туман, гроза, шквалиний вітер ітд. В такому випадку вам буде запропоновано політати на кулі в інший день, коли погодні умови будуть відповідні для безпечного польоту.

Середня тривалість стандартного польоту становить одну годину. Рішення про дострокове припинення польоту приймає пілот, якщо він вважає, що подальше продовження польоту є неможливим.

Загальна вага пасажирів не повинна перевищувати 260 кг, з розрахунку середньої ваги 65-70 кг на одного пасажира.

Польоти проводяться цілий рік в світлий час доби. У зимовий час можна літати на протязі дня, влітку тільки в ранковий або вечірній час доби через 1-2 години після сходу і за 1-2 години до заходу сонця.

Запізнення на політ скорочує Ваш час перебування у небі!

Головний у кошику повітряної кулі-пілот. Він приймає рішення про місце, час старту і посадки повітряної кулі.
Інструктаж, проведений пілотом перед польотом, пасажири повинні чітко і безумовно виконувати.

Форма одягу пасажирів: Ви повинні бути одягнені відповідно до погодних умов, рекомендація дамам – взуття без підборів.

Політ з дітьми. До польоту на повітряній кулі допускаються діти віком від 6-ти років, зростом від 110 см тільки в супроводі батьків.

Не допускаються до польотів особи, у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Ці правила розроблені виключно в цілях Вашої безпеки під час проведення польотів.